Czy leasing maszyn utrzyma wzrostowy trend

Skąd ta popularność

Warto zacząć ten temat od początków leasingu w Polsce. Nie były one łatwe i nie od razu stał się on tak wielką machiną, jaką bez wątpienia jest dzisiaj. Z początku i jeszcze do stosunkowo niedawna leasing samochodów bezpiecznie i bezkonkurencyjnie zajmował miejsce lidera w kategorii najchętniej leasingowanych środków trwałych. Jednak, dość niespodziewanie, leasing maszyn i urządzeń wzniósł się na bardzo wysokie poziomy popularności. To ma również duży wpływ na polską gospodarkę. Sugeruje jasno, że firmy z najróżniejszych zakresów działalności gospodarczych zaczęły wyposażać swoje firmy w najnowszej jakości sprzęt. Trzeba pamiętać o tym, jak bardzo korzystne i atrakcyjne jest to rozwiązanie dla przedsiębiorców. Weźmy pod uwagę przede wszystkim koszt specjalistycznych maszyn. Jest on naprawdę duży i z pewnością wiele mniejszych firm nie może sobie pozwolić na zakup najnowocześniejszego sprzętu wyłącznie z firmowego konta. Dlatego tak wiele osób skłania się ku finansowaniu przez leasing lub kredyt. Pamiętajmy jednak o tym, że leasing na maszyny rolnicze poleasingowe to nie tylko same zalety.

Na co zwracać uwagę

Przede wszystkim na umowy leasingowe. Zwłaszcza na ich treść i nie chodzi tutaj jedynie o podstawową część umowy, lecz także o Ogólne Warunki Umowy Leasingu. Wiele osób nie wczytuje się zbyt dobrze w tę bardzo ważną część, która opisuje dosłownie wszystko, a przede wszystkim zachowania firmy leasingowej w określonych sytuacjach oraz zakazy i kary za ich niedotrzymanie. Jeśli chodzi o OWUL to najwięcej klientów zwraca uwagę, że przy podpisaniu umowy na leasing maszyn, czy jakichkolwiek innych środków trwałych nie są informowani o tym, że za transport środka trwałego do swojej firmy lub w inne wskazane miejsce będą musieli samodzielnie zapłacić i kosztów tych nie pokrywa firma leasingowa. Oczywiście, to wszystko jest zawarte w OWUL-u i nie każda firma leasingowa zobowiązuje klienta do zapłaty. Czasami kwota ta wliczana jest w opłatę wstępną lub wysyłka odbywa się gratisowo. Warto więc osobiście sprawdzić, czy leasing maszyn będzie dobrym rozwiązaniem w swojej firmie.

Komentarze |0|

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
Kategoria: Finansowanie